Skip to main content
Domovská stránka » Ženské zdravie » HYPERAKTÍVNY MOČOVÝ MECHÚR – MALÝ ALEBO VEĽKÝ PROBLÉM?
Ženské zdravie

HYPERAKTÍVNY MOČOVÝ MECHÚR – MALÝ ALEBO VEĽKÝ PROBLÉM?

V spolupráci s:
Adobe Stock
V spolupráci s:
Adobe Stock

Na ceste k udržaniu celkového zdravia a pohody sa ženy stretávajú s rôznymi výzvami. Jednou z tých málo komunikovaných je hyperaktívny močový mechúr. Tento problém významne ovplyvňuje kvalitu života ženy, spôsobuje nám rozpaky, úzkosť a obmedzenia v každodenných aktivitách.

Ing. ADRIANA POBEHOVÁ

predseda OZ InkoFórum

Hyperaktívny močový mechúr, známy aj ako OAB syndróm, označuje stav, pri ktorom sa svaly močového mechúra nedobrovoľne sťahujú, čo vedie k častej a naliehavej potrebe močiť. Napriek tomu, že OAB je ochorenie, o ktorom širšia verejnosť veľa nevie a ešte menej hovorí, patrí medzi 10 najčastejších zdravotných problémov.

Jeho príznaky v súčasnosti postihujú až 16 % dospelej populácie. Presné príčiny OAB sa môžu líšiť, môžu za nimi byť hormonálne zmeny, infekcie močových ciest, neurologické stavy alebo užívanie niektorých liekov.

Keďže ide o intímnu záležitosť, väčšina žien sa o problémoch s OAB hanbí rozprávať, podceňuje, prípadne zatajuje príznaky a odďaľuje návštevu lekára. To však môže priniesť ďalšie zdravotné komplikácie a predĺženie liečby.

Kedy treba spozornieť:

  • Pociťovanie nutkania na močenie viac ako osemkrát denne.
  • Pocit náhlej a intenzívnej potreby močiť.
  • Prebúdzanie sa viac ako 1- až 2-krát v noci na močenie.
  • Urgentná inkontinencia.
  • Úzkosť, rozpaky a znížená sebadôvera v dôsledku symptómov.

Hyperaktívny močový mechúr by nemal definovať ani obmedzovať život žiadnej ženy. Ak pociťujete pretrvávajúce príznaky OAB, ktoré zasahujú do vášho každodenného života, je dôležité poradiť sa s vaším lekárom. Včasným vyhľadaním odbornej pomoci, nastavením správnej liečby, úpravou životného štýlu a posilňovaním svalov panvového dna môžeme znova získať kontrolu nad svojím močovým mechúrom a zlepšiť kvalitu svojho života.

InkoFórum je pacientska organizácia zameraná na pomoc osobám trpiacim inkontinenciou. Poskytujeme informácie a poradenstvo, nahrávame podcast, posielame informačné brožúry a šírime osvetu o úniku moču, pretože v tom nie ste sami.

Next article
Domovská stránka » Ženské zdravie » HYPERAKTÍVNY MOČOVÝ MECHÚR – MALÝ ALEBO VEĽKÝ PROBLÉM?
ADVERTORIAL

AFRODITA – JEDINEČNÁ LIEČIVÁ BYLINKOVÁ ČAJOVÁ ZMES PRE ŽENY

MARTIN VELLORIA

bylinkár srdcom

Naši predkovia liečbu bylinkami využívali ako prvú a často jedinú možnosť, ktorá bola pre nich dostupná.

Dnes sa k nej utiekame, až keď zlyhá medicínska liečba. V tejto situácii veľa ľudí očakáva rýchly výsledok a nedopraje bylinkám dostatok času, aby sa ich liečivá sila naplno prejavila. Pretože táto sila rastie v čase, deň po dni. Podobne ako vznikajú v jaskyniach, kvapku po kvapke, nádherné kvaple. Takto nás príroda krok za krokom uzdravuje, buduje naše zdravie a dokáže nás milo prekvapiť či „zázračne“ uzdraviť.

Vhodne skombinované bylinky sa vzájomne podporujú a ich liečivé účinky silnejú, podobne ako v povesti o Svätoplukových prútoch, keď jednotlivo ktorýkoľvek prút bolo možné ľahko zlomiť, ale v spoločnom zväzku bol nezlomiteľný. 

Tento princíp sme uplatnili aj pri tvorbe liečivej zmesi byliniek pre zdravie žien AFRODITA.

V rámci prevencie stačí popíjať 1 šálku denne po dúškoch. Pokiaľ potrebujete liečiť zdravotný problém, je vhodné popíjať 3 až 4 šálky denne. Odporúčaná dĺžka liečebného cyklu je mesiac, potom je vhodná týždňová pauza a cyklus možno opakovať až do vyliečenia.

Unikátne zloženie zmesi AFRODITA umožňuje použiť ju aj na prípravu sedacieho kúpeľa.

Kedy vám AFRODITA pomôže?

Pri nepravidelnom a bolestivom cykle, pri nadmernom krvácaní počas cyklu, pri bolestivom PMS, pri častých zápaloch močových ciest, vaječníkov, maternice, pri ťažkostiach s počatím a donosením zdravého bábätka.

Príroda je ako otvorená kniha, jej čítaním sa učíme deň za dňom.

Ktoré byliny nájdete v ženskom čaji AFRODITA? 

Ako prvú, našu kľúčovú bylinu na liečbu všetkých „ženských“ neduhov, vrátane neplodnosti – Alchemilku obyčajnú. Jej skladané vejárovité listy ako ženská sukňa a „lapač nebeskej rosy“, pre alchymistov na výrobu kameňa mudrcov, ju posunuli ľudove až medzi liečebne zázračnú. 

V našej zmesi sa ďalej nachádza Nechtík lekársky, ktorý je protizápalovou bylinou, udržuje ženské orgány v zdraví bez zápalov a výtokov. Výborným je takisto Rebríček obyčajný. Svojimi antibakteriálnymi a dezinfekčnými účinkami udržuje zdravé mikrobiálne osadenstvo ženských orgánov a chráni ich pred zápalom. Nadmerné „ženské“ krvácanie reguluje Pastierska kapsička a taktiež udržiava žily a cievy čistými.

Okrem toho sú vhodnými bylinkami na ženské zdravie Hluchavka bielaNátržník husí a Kapucínka  väčšia, ktorá udržiava zdravé močové cesty a uzdraví aj chronické ťažkosti.

čaj pre ženy AFRODITA
Next article